sobota 9. února 2013

Jak číst risk graf - ukázka live obchodu AAPL

V reakci na některé dotazy se dnes podíváme na to, co nám o potenciálním zisku nebo ztrátě z opčního obchodu řekne risk graf. Ukážeme si to na kalendářním spreadu, otevřeném na pokladu AAPL, který jsem reálně obchodoval a včera jsem ho ukončil a veškerá čísla budu uvádět na 1 kontrakt.Vstup 1. února za 360 USD.
Prodej PUT 450 FEB15 a nákup PUT 450 MAR08, tedy nohy jsou vzdáleny 14/28 dní do expirace.

Na konci prvního dne vypadal risk graf takto:


Ve středu 6/2 se obchod vyvíjel skvěle. V popisku jsem uvedl 7/2, což byla pravda cca do 20:00 našeho času. Během poslední části seance cena vyletěla nahoru, což uvidíte na třetím obrázku:


No a v pátek cena na základě fundamentů vyskočila nahoru "mimo stan" a obchod jsem zavřel po překonání stop-lossu, který byl na 20% tj. cca 70 USD (reálně byla ztráta kolem 90 USD):Shrnutí:
Zjednodušeně by se dalo říci, že risk graf kalendáře vypadá jako stan a náš cíl je vystoupit z obchodu v době, kdy je cena "ve stanu". Jakmile cena vyskočí ven, jsme ve ztrátě.

2 komentáře:

  1. Dobrej nápad.
    Ale také by nás zajímalo, jak graf vypadá v momentě expirace.

    OdpovědětSmazat
  2. Červená čára ukazuje situace v době expirace. Expirace je ale u kalendáře nezajímavá, protože princip kalendáře není o držení do expirace, ale o sebrání 20-40% zisku a exitu.

    OdpovědětSmazat