Moje strategie

Update červen 2013:

Prožil jsem v období březen-květen velmi krušné a poučné období, které mi vzalo hodně peněz a dalo hodně zkušeností.
Nyní už asi měsíc obchoduji následujícím způsobem, který mi "sedí".

Můj obchodní plán je.... nemít plán.
Obchoduji situaci na trhu jak ji vidím. Nemám otevřených víc, než 3 pozice.
Funguje to například takto:
Otevřu strategii na 30-50 dní na základě toho, co čekám od trhu. Když se trh pohne nějakým směrem, tak otevřu další pozici, která sníží zisk a zvýší pravděpodobnost úspěchu.
K tomu otevírám většinou weekly pozice na 3-7 dní, když mám nějakou hypotézu, co se stane v takto krátkém horizontu a tuto pozici exituji na základě automatického příkazu na ceně, která hypotézu nepotvrzuje.
Pokud ale nevím, co bude trh dělat za 50 dní, tak nemám pozici žádnou, nebo jen krátkodobé a prostě čekám, až uvidím něco, co mi dává smysl.

Legrační je, že ačkoli je má zkušenost s tím stylem zatím krátká, tak měsíční výnos je stejný nebo vyšší, než když jsem měl otevřených 15-20 pozic najednou, ale především tam je mnohem nižší riziko.

Používám Kalendáře, kde občas posunu stike jednolivých opcí o 1-2 body, abych doplnil směr, který považuji za pravděpodobnější. K tomu používám debetní spready, výjimečně kreditní spready.


Update 8/3/2013:

Vzhledem k divočejší volatilitě nyní neobchoduji asi 2 týdny kalendáře.
Strategii jsem naopak rozšířil o obchodování debetních spreadů na breakoutech, nebo potvrzených reversalech. Zatím to mám pouze natestované a testuji to na menších pozicích, pokud se to osvědčí, tak se podělím o detaily.

Mám zkušenosti s intradenním obchodováním (ID) a obchodováním komoditních spreadů, ale poslední rok se věnuji výhradně opcím. Zkušenosti z ID často používám při časování vstupů a výstupů do obchodů.

Všechny moje strategie průběžně upravuji, vylepšuji o zkušenosti a přizpůsobuji podmínkám, ale základ je už delší dobu stejný a vypadá takto:

Ůčet mám rozdělený mezi 3-4 strategie:
1/ Short volatility (WSPR) 75%
2/ Weekly Kalendářní spread (WCAL) 10%
3/ Milking Iron Condor (IC) 10%
4/ debetní spready na 3-5 týdnů (MSPR) 5%

1/ Short volatility
Hledám extrémní pohyb proti trendu na malém koši titulů, který je téměř shodný s tituly, na které je možno vypisovat weekly opce na 5 týdnů dopředu. Nejčastěji obchoduji AAPL, GOOG, AMZN, JCP, VXX, NFLX...
Proti tomuto extrémnímu pohybu vypisuji nechráněnou opci nebo spread podle toho, co je výhodnější. Pokud tedy SPY udělá extrémní pohyb nahoru, vypíšu CALLku v bezpečné vzdálenosti. Expiraci volím příští pátek, někdy v pondělí nebo úterý tento pátek.
Potom hledám příležitost prodat opci i na druhé straně a za stejný margin získat další kredit, ale tady už jsem opatrnější a klidně to nechám tak, pokud nevidím přesvědčivou situaci.

Čekám na PT 75% nebo SL na 2xPT, ale zavírám většinou pouze na SL a ostatní opce nechám expirovat, PT použiji pokud ho titul dosáhne brzo, nebo pokud čekám na podkladu nějaký pohyb.

2/ Weekly Calendar spread
O tom jsem napsal detailní  článek. Je to klasický kalendářní spread, kdy prodávám na příští pátek a kupuji na pátek o týden později.

3/ Dojení železného kondora (MIC)
V tuto chvíli tuto strategii zavádím a ještě jí budu vylepšovat.
Stejným principem jako u strategie 1 vytvářím IC, ale s expirací 25 dní. PT je 60% a já potom likviduji a znova vypisuji nohy v průběhu života IC, občas udělám 6 obchodů, někdy 3. Používám zatím na SPY a AAPL.

4/ Debetní spready
O víkendu hledám obchody s vysokou pravděpodobností úspěchu na mém koši titulů  a na těch potom otevírám Long Call spread nebo Short Put spread s expirací 3-5 týdnů. Za rok 2012 jsem udělal takových obchodů asi 8, např. si vybavuji úspěšný long call spread po ohlášení iphone 5 v září 2012.
V roce 2013 bych se rád věnoval tomotu více, ale v malé skupině titulů, se kterou pracuji, se situace, které jsou pro mě opravdu přesvědčivé, objevují velmi zřídka.


Moje plány na nejbližší měsíce:
1/ Vylepšení kalendářního spreadu, směrem k posunutí expirace prodané opce o týden dál, případně až na 3 týdny.
2/ Vylepšení strategie Short volatility tak, že budu vypisovat např. na 8 týdnů dopředu a potom pouze sbírat PT a hledat příležitost na další výpis nebo rolovat. Kvůlí earnings je toto ale možné pouze na indexech.

Žádné komentáře:

Okomentovat